Reklam Alanı
Reklam Alanı
Alışveriş 482 0

Karşınızda DJI’ın Türkiye’de 1+1 Ev Alınacak Fiyatı İle Yeni Drone’u DJI M30!

Drone denince ilk akla gelen şirketlerden biri olan DJI, yüksek fiyatı ile dikkat çeken yeni drone modelini tanıttı.

İlk olarak hobi amaçlı kullanım için karşımıza çıkan drone’lar şimdilerde gittikçe profesyonel bir hâl almaya başladı. Sinema sektöründe büyük kolaylık sağlayan drone’lar en çok kötü hava koşullarında zorlanıyordu.

Bu eksikliği iyi bilen Çinli teknoloji şirketi DJI, Enterprise ailesine yeni üye kazandırdı. İsminden de anlaşıldığı gibi kurumsal alanda hizmet etmek için geliştirilen seriye yeni katılan modelin ismi DJI Matrice 30 Enterprise olarak açıklandı.

Zorlu koşullar için tasarlanan DJI M30 modeli, IP55 sertifikası ile yağmurlu ve karlı havalarda rahatlıkla uçabiliyor. -20 dereceden +50 derece sıcaklığa kadar sorunsuz bir şekilde uçuş yapabilen DJI M30’un yanında gelen uzaktan kumanda da, IP54 sertifikası ile drone’un kendisi kadar ağır çevre şartlarında sorunsuz çalışabiliyor.

41 dakika boyunca havada kalabilen DJI M30’da 4K video kaydı ile 200x dijital zoom yapılabiliyor. Ayrıca serinin bir diğer modeli olan M30T de ise 640×512 piksel radyometrik termal kamera bulunuyor. Kötü senaryolara karşı 4G bağlantısı ve yedek bataryası da dahili olarak bulunan model, özel sistemiyle bir motoru bozulsa dahi yere düşmeyecek şekilde geliştirilmiş.

Fiyat konusu bizim için üzücü seviyelerde. Ülkemizde satılıp satılmayacağı henüz belli olmayan DJI M30 için yurt dışında 10.000 $ fiyat belirlenmiş. Vergisiz bir şekilde bile 150.000 TL olan fiyatı ile Türkiye’de küçükte olsa bir ev ile başa baş takas yapılabilir durumda.

OKU  Aktüel Ürünlerde Bu Hafta #10

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir