Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomobil 321 0

BMW’de Çip Krizi! Araçlar Büyük Eksikle Satışa Çıkacak!

Dünya genelinde tüm sektörü etkileyen çip krizi otomotiv sektöründe bir darbeyi de Alman markası BMW’ye yaptı.

Küresel çip krizinin üretim sektöründe ki negatif etkileri artarak devam ediyor. Milyonlarca zarar eden otomotiv sektörü bazı özelliklerden feragat ederek üretim yapmaya devam ediyorlar.

Alman otomotiv devi BMW ise çip krizinde mecburen bu yolu seçmek zorunda kaldı. BMW, yarı iletken tedariğindeki sıkıntılar nedeniyle bazı modellerinden dokunmatik ekran fonksiyonunu kaldırdı.

Büyük BMW forumu olan Bimmerfest’te gün yüzüne çıkan bu bilgi ile ilgili yapılan açıklamada; “Mevcut üretim seviyesini yıl sonuna kadar sürdürebilmek amacıyla, bu haftadan başlayarak bazı modellerimizde ki merkez multimedya ekranının dokunmatik özelliğini kaldırmaya karar verdik” ifadelerine yer verildi.

Dokunmatik özelliği kaldırılarak üretilecek modeller ise 3 Serisi, 4 Serisi Coupe ve Convertible, 4 Serisi Gran Coupe, Z4 ve mevcut X5, X6 ve X7’nin tüm versiyonları olarak açıklandı. Bu şekilde üretilen modellerin bilinmesi camında 6UY kodu bulunacak ve satın alırken müşterilerin konuyla ilgili bilgi sahibi olduklarına dair imza alınacak. Dokunmatik özelliği eksik olan araçları tercih edecek müşterilere 500 dolarlık opsiyon kredisi verilecek.

Yapılan açıklamada sadece dokunmatik özelliğin eksik olacağı, diğer tüm fiziksel düğmeler ve orta konsoldaki iDrive kontrolcüsünün fonksiyonelliğini koruyacığı belirtildi.

OKU  Otomobillerin Güncel Fiyatları Serisi Part 4 #FiatEgea

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir