Reklam Alanı
Reklam Alanı
Gündem 534 0

Ukrayna’da Gücünü Gösteren Bayraktar TB2’ye TIME Dergisinden Övgü Geldi!

Ukrayna’da yaşanan savaşın en konuşulan unsuru Türk yapımı SİHA’lar oldu. TIME dergisi Bayraktar TB2’yi manşetine taşıdı.

Ukrayna, üzerinde ki saldırıları püskürtme amacıyla çeşitli unsurları kullanıyor. Bunlardan biride Türk yapımı SİHA olan Bayraktar TB2 oldu. Ukrayna, Bayraktar TB2’nin Rus konvoyunu vurduğu anların görüntülerini ”yer yüzünde size huzur yok” başlığı ile paylaşmıştı. Paylaşılan video iki gün içinde 3 milyon kişi tarafından izlendi.

Videonun bu seviyede popülerleşmesi sonrası, Türk yapımı Bayraktar TB2, TIME dergisine konuk oldu. ABD ve Avrupalı askeri uzmanların SİHA hakkında yaptıkları değerlendirmelerin yer aldığı yazı, TIME dergisinin sosyal medya hesabından “Ukrayna’nın Rusya’ya Karşı Gizli Silahı: Türk Droneları” başlığıyla paylaşıldı.

Bayraktar TB2’nin özelliklerininde paylaşıldığı TIME dergisinde ki yazıda, “Ukrayna ordusu tarafından yayınlanan görüntüler, pek çok gözlemci için sürpriz olacak şekilde Rus hava savunmasının ciddi kusurlarını gösteriyor. Görüntüler ayrıca halkla ilişkiler ve psikolojik savaş için çok kullanışlıdır.” ifadeleri yer aldı.

OKU  Üç Büyük Operatör Ukrayna'da Yaşayan Türk Vatandaşları İçin Ücretsiz Erişim Sunmaya Başladı!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir