Reklam Alanı
Reklam Alanı
Otomobil 335 0

Alınan Patentlere Göre Apple Car Böyle Görünecek

Uzun yıllardır konuşulan Apple’ın elektrikli otomobili, alınan patentler ışığında şekillenmeye başlıyor.

Her ne kadar somut bir adım olmasa da Apple’ın elektrikli otomobil rüyası halen devam etmekte. Otomobilin nasıl tasarıma ait olacağı resmi olarak gösterilmese de Apple’ın batarya arayışı herkesin bildiği bir konu.

Tasarım resmi olarak gösterilmese de dünya üzerinde ki tasarımcılar sızan bilgilere göre Apple Car tasarımları yapmaya devam ediyor. Bu akıma yeni katılan isimde Birleşik Krallık merkezli kiralık araba hizmeti veren Vanarama şirketi oldu. Şirket yaptığı tasarımın dayanağı olarak Apple’ın elektrikli otomobili için aldığı patentler olduğunu öne sürdü.

Şirketin yaptığı tasarımın render görüntülerinde  oldukça büyük bir SUV segmenti araç görünüyor. Aracın ön kısmında yeni nesil araçlarda gördüğümüz ince ve uzun far tasarımı mevcut. Ön tampon havalandırma menfezi tasarımında ise Mac bilgisayarlarda bulunan rende tasarımı kullanılmış.

Aracın kalın lastiklerinin yanı sıra üst kısmının tamamen cam olduğu görülüyor. İç kısmında ise göğüsün tamamıyla ekran olarak tasarlandığı  ve Apple uygulamalarıyla entegre olarak çalıştığı gösterilmiş. Direksiyon tasarımı tartışılır olsa da yuvarlatılmış dört köşeli direksiyon ve yine gördüğümüz kadarıyla direksiyonun ortasında da dokunmatik bir panel mevcut.

Bu render görüntüleri bir tasarımcı tarafından Apple’ın aldığı patentler incelenerek yapılmış bir tasarım. Apple Car elektrikli otomobilin bu tasarıma ne kadar benzeyeceği ise ancak resmi olarak tanıtıldığında belli olacak.

OKU  iPhone SE (2022) Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Satış Fiyatı!

Mustafa Avcı {Mustafa Avcı}

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir